Po - Pá : 08:00 - 19:00
+420 603 383 742

Příspěvky z blogu

TIPY K POJIŠTĚNÍ MAJETKU A ONLINE SROVNÁVAČ

///
Comment0
/
Categories

TIPY K POJIŠTĚNÍ MAJETKU A ONLINE SROVNÁVAČ

Ke srovnání pojištění bytu, domu a domácnosti můžete využít tento ONLINE SROVNÁVAČ MAJETKOVÉHO POJIŠTĚNÍ.

Mnoho lidí nemá jasno, jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti a ptá se,  jak pojistit byt, dům nebo domácnost.

Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavební součásti domu nebo bytu – stěny, střecha, okna, dveře, malba, podlahy, apod.
Pojištění domácnosti se týká vnitřního obsahu bytu nebo domu – spotřebiče, nábytek, obrazy, apod.

Zjednodušeně si to lze představit tak, že pokud byste dům nebo byt obrátili o 180°, tak to co z něj vypadne patří do pojištění domácnosti a zbytek patří do pojištění nemovitosti.

Na jaká rizika se hlavně zaměřit ?

Nejdůležitější je pojištění proti živlům (požár, povodeň, záplava, úder blesku, krupobití, vichřice, apod.). Dále je to určitě pojištění proti vodovodním škodám (prasklé potrubí) a proti vloupání.
Do pojištění nemovitostí je možné zahrnout i venkovní prostor – např.bazén a zastřešení, zahradní nábytek, gril, plot apod.
V nabídce pojištění nemovitosti je i ochrana proti sprejerům, proti škodám způsobeným klováním ptáků do fasády a zateplení domu.

Součástí pojištění domácnosti je i pojištění občanské odpovědnosti.

Velmi důležitou součástí pojištění domácnosti je pojištění odpovědnosti za škodu. Je obvykle standardní součástí pojištění majetku a vztahuje se na všechny obyvatele pojištěné domácnosti. Týká se krytí škod, které způsobí vaše nemovitost jiným (např.pád předmětu z balkonu na chodce), nebo kterou vy nebo jiný příslušník vaší domácnosti způsobí (např. rozbití zboží v obchodě, zranění lyžaře na sjezdovce, apod.).
Dbejte proto na to, aby toto připojištění bylo i ve vaší smlouvě.

Jak stanovit pojistné částky ?

Pojistné částky, na něž je pojištění sjednáno, by měly být přiměřené a odpovídat skutečnosti. V případě, že stanovíte nižší pojistnou částku (tzv.podpojištění), než jaká je současná hodnota vaší nemovitosti, může se stát, že v případě pojistné události nedostanete od pojišťovny tolik peněz, abyste mohli např.nemovitost opravit nebo znovu postavit. Pokud naopak pojistnou částku „přestřelíte“, pojišťovna vám vyplatí pouze tolik, kolik byla reálná hodnota nemovitosti. Navíc byste v takovém případě platili zbytečně i vyšší pojistné.
Většina pojistných kalkulátorů je ale funguje tak, že vám se stanovením optimální pojistné částky pomůže.
Zjednodušeně můžete k optimální výši pojistné částky dojít tak, že si řeknete, jakou částku byste potřebovali ke kompletnímu obnovení a rekonstrukci v případě, že by celá domácnost nebo celý dům shořel.

Pojistnou smlouvu pravidelně aktualizujte.

Postupem času svoje bydlení renovujeme a vylepšujeme, což má vliv na cenu nemovitosti. Cena nemovitosti také obvykle časem roste a zhruba kopíruje inflaci. Proto bychom měli pravidelně jednou za dva až tři roky pojištění majetku aktualizovat a navyšovat pojistné částky, abychom se vyhnuli podpojištění.

Pokud hledáte jednoduchou možnost, jak porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a případně pojištění majetku sjednat můžete využít tento

ONLINE VÝPOČET MAJETKOVÉHO POJIŠTĚNÍ.

Chcete dostávat zajímavé články a tipy ze světa osobních financí a investování ?