Po - Pá : 08:00 - 19:00
+420 603 383 742

Příspěvky z blogu

TIPY K CESTOVNÍMU POJIŠTĚNÍ

///
Comment0
/
Categories

TIPY K CESTOVNÍMU POJIŠTĚNÍ A ONLINE SROVNÁVAČ

Pokud hledáte rychlou a přehlednou možnost jak porovnat a sjednat online cestovní pojištění, mohu Vám doporučit tento       ONLINE SROVNÁVAČ CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ, kde naleznete nabídky a srovnání cen cestovního pojištění všech významných pojišťoven, které si můžete navzájem porovnat podle různých kritérií, sjednat a online zaplatit.

A na co bychom se měli při výběru cestovního pojištění zaměřit ?

Nejdůležitější částí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Je to v podstatě něco jako zdravotního pojištění, jaké známe v rámci České republiky. Pojišťovna za vás platí příjezd záchranné služby, ošetření u lékaře, pobyt v nemocnici, operace a léky, které vám lékař v zahraničí předepíše. Protože zdravotní péče je v mnoha zemích podstatně dražší než u nás, je hlavním parametrem cestovní pojistky výše pojistné částky, tedy to, na kolik jsem jste pojištění.
Pojišťovny doporučují pojistit si léčebné výlohy minimálně na 1.250.000 Kč pro cestu po Evropě a 3.000.000 Kč pro cesty mimo Evropu.

V rámci pojištění léčebných výloh se můžeme ještě setkat se dvěma podpoložkami.
První se týká limitu pojištění pro tzv.repatriaci – tedy převoz pacienta zpět do ČR. Zde je třeba mít na paměti, že zatímco po Evropě je možné převoz realizovat sanitkou, tak v ostatních případech bude nutné využít letadlo, což s sebou nese značně vyšší náklady.

Druhá podpoložka se týká limitu pro akutní ošetření zubů. Zde pojišťovny obvykle hradí částku okolo 10.000 Kč a zbytek musí uhradit klient.

V rámci cestovní pojistky je obvykle možné pojistit ještě odpovědnost za škodu způsobenou na majetku či zdraví jiné osobě. Tato část je spolu s pojištěním léčebných výloh druhou nejdůležitější položkou, která by měla být pojištěna. Může se například stát, že při lyžování narazíte do rakouského podnikatele, který si při tom zlomí nohu a bude po vás vymáhat ušlý zisk nebo výdělek po dobu, kdy nebude moci pracovat. Doporučuji minimální pojištění 1.000.000 Kč u odpovědnosti za škodu na zdraví a 500.000 Kč u odpovědnosti za škodu způsobenou na majetku.

Dále je možné využít pojištění ztráty zavazadel a úrazové pojištění.

ONLINE SROVNÁVAČ CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ ZDE

A nezapomeňte před odjezdem ještě zkontrolovat pojištění vaší nemovitosti. Tip na online sjednání pojištění majetku najdete v článku Tipy k pojištění majetku

Chcete dostávat zajímavé články a tipy ze světa osobních financí a investování ?