Po - Pá : 08:00 - 19:00
+420 603 383 742

Příspěvky z blogu

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ – NA CO SE ZAMĚŘIT

///
Comment0
/
Categories

 

Sjednat cestovní pojištění je dnes celkem jednoduché. Existuje mnoho online kalkulátorů, kde to lehce zvládnete.

Jakkoliv se může zdát tento produkt jednoduchý,  je nutné se před uzavřením smlouvy zamyslet nad tím, jaké pojistné částky vybrat, na co se zaměřit, na co si dát pozor a co určitě nedělat. O peníze z pojistky totiž můžete v některých případech velmi snadno přijít.

Na co se zaměřit při sjednání cestovního pojištění?

Cena  – při výběru cestovního pojištění  myslete především na rozsah pojištění, tedy na co se pojištění vztahuje a jaké má limity. Teprve pak řešte cenu. Vyberte pojištění pokrývající všechna rizika, která mohou během vaší cesty nastat. Jestliže jste vyznavači adrenalinové dovolené, vaše pojistka se bude lišit od té, kterou byste sjednávali, pokud byste jeli pouze relaxovat k moři.

Léčebné výlohy  – zásadní položka cestovního pojištění, která v případě vašeho onemocnění či zranění v zahraničí pomůže uhradit náklady na ošetření, léčbu, léky či převoz zpět do České republiky.

Náklady na léčebné výlohy mohou být v zahraniční velmi vysoké, takže doporučuji uzavírat pojistnou částku u léčebných výloh minimálně na 5 miliónů korun.

Pojištění odpovědnosti –  na dovolené můžete vy nebo vaše děti nechtěně zavinit mnoho věcí, ze kterých se může vyklubat problém, který vás může stát mnoho peněz. Například při jízdě s půjčeným autem, při jízdě na lyžích, apod., můžete někomu způsobit škodu nejen na věci (zlomená lyže), ale i na zdraví. Takový člověk po vás pak může požadovat nejenom zaplatit náklady na ošetření, ale i ušlý zisk po dobu rekonvalescence. Proto uzavírejte pojištění odpovědnosti  alespoň na jeden milión u škody na zdraví a půl miliónu u škody na věci.

Úrazové pojištění – cestovní pojištění nabízí možnost sjednání úrazového pojištění. Zde je potřeba si uvědomit, že skutečně hradí pouze události způsobené úrazem – konkrétně smrt úrazem a trvalé následky způsobené úrazem. Úrazové pojištění tedy v žádném případě nenahrazuje standardní životní pojištění, které pokrývá takové události (včetně např.invalidity) způsobené nejen úrazem (např. infarkt, apd.). Proto tuto položku, pokud ji v cestovním pojištění máte, berte pouze jako malý bonus.

Sportovní aktivity – pokud při pobytu v zahraniční plánujete provozovat nějaké adrenalinové sporty využijte možnost  připojištění sportovních aktivit. A to klidně přímo z dovolené – online.

Asistenční služba – při sjednávání cestovního pojištění se ujistěte, zda je jeho součástí i asistenční služby.  Pokud se vám něco na dovolené přihodí, ohlaste to okamžitě na call centrum asistenční služby (číslo na ni je obvykle uvedené na dokumentech). To je k dispozici 24 hodin denně a dostane se vám nezbytné pomoci a rady. Díky mezinárodní síti partnerů, lékařů, zdravotnických zařízení či autoservisů vás asistenční služba nasměruje do nejbližšího zařízení a poradí vám jak postupovat.

Pojištění ke kartě (ne)stačí

U platebních karet často bývá součástí i cestovní pojištění, ovšem většina z nás o tom ani neví. Každopádně tam jsou limity pojistných částek velmi nízké a nemusely by být dostatečné. Takže pokud na to spoléháte, ověřte si nejprve v bance, jaký rozsah k vaší kartě náleží.

Sjednáním a zaplacením vybrané pojistky jste udělali důležitý krok a můžete vyrazit.

A na co si dát ještě pozor, když už tam budete?

Alkohol 

Nepodceňujte přílišné užívání alkoholu v zahraničí. Pokud se zjistí, že jste si na sjezdovce způsobili úraz díky ovlivnění alkoholem, můžete mít smůlu a pojišťovna vám žádné léčebné náklady neproplatí. Alkohol totiž spadá do tzv.výluk a  jestlliže “pojistná událost nastala v souvislosti s následky požití nebo pravidelného požívání alkoholu nebo jiných návykových omamných, toxických či psychotropních látek”, můžete o pojistné plnění přijít.

Pravidla

Respektujte v zahraniční pravidla. Pokud se vám něco stane v moři, kde jste plavali přes zákaz nebo při lyžování mimo vyznačenou sjezdovku, tak vám pojišťovna může odmítnout proplacení léčebných výloh.

Dokumenty

Uschovejte si všechny účtenky, potvrzení, lékařské zprávy, které jste nasbírali v souvislosti událostí. Po návratu je předložte k proplacení pojišťovně.

Pojistnou událost vypořádejte co nejdřív po příjezdu! Na nic nečekejte, případně se poraďte  s asistenční službou .

VYBERTE SI Z NABÍDKY CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ TU NEJLEPŠÍ

 

Staňte se fanouškem facebookové stránky PO Investment – www.facebook.com/poinvestment

Chcete dostávat zajímavé články a tipy ze světa osobních financí a investování ?